Zľavnený tovar

Najpredávanejšie

Vnútorné jednotky pre MULTISPLITY 

Klimatizácie pre viaceré miestnosti, prípadne veľké miestnosti sa dajú sklimatizovať aj pomocou viacerých klimatizácií spojených do jedného celku, takéto riešenie klimatizácie sa nazýva multisplitové. Pre jednotlivé zóny sa zvolí správna vnútorná jednotka a tá sa pripojí k spoločnej vonkajšej multisplitovej klimatizácii potrubím a kabelážou. Máme široký výber miltisplitových vnútorných jednotiek s ohľadom na dizajn aj funkcie a ďalšie vlastnosti.

 • MULTISPLITY - Nástenné klimatizácie - montáž na stenu - najrozšírenejšie
  MULTISPLITY - Nástenné klimatizácie - montáž na stenu - najrozšírenejšie

  Nástenné klimatizácie sú určené na montáž na stenu, zvyčajne nad dvere alebo nad okná kde využívajú ináč ťažko využiteľný priestor a zároveň neobmedzujú iné súčasti interiéru. Môžeme ich umiestniť samozrejme kdekoľvek na stenu, ale takéto umiestnenie si treba dobre rozmyslieť. Pri umiestňovaní klimatizácií sa držte odporúčaní odborníka, tak dosiahnete najlepšie využitie klimatizácie s najmenšími negatívnymi vplyvmi. Aj keby ste s umiestnením neboli nakoniec spokojní, vždy je zodpovednosť na odborníkovi a nie na vás.

 • MULTISPLTY - Kazetové klimatizácie - montáž pod strop zvyčajne do kazetového alebo ináč zníženého stropu.
  MULTISPLTY - Kazetové klimatizácie - montáž pod strop zvyčajne do kazetového alebo ináč zníženého stropu.

  Kazetové klimatizácie sú určené predovšetkým pre montáž pod strop zvyčajne do kazetového alebo ináč napríklad sadrokartónom zníženého stropu. Pre ich použitie je optimálny vyššia výška interiéru a väčšia rozloha chladeného priestoru. Vhodné sú napríklad do hál, obývačiek otvorených priestorov a podobne. Sú obľúbené v kanceláriách, predajniach a podobne. Spoznáte ich podľa takmer plochého panelu ktorý len mierne zasahuje do priestoru. Existujú z nich najrozšírenejšie 4-cestné (vyfukujú vzduch na všetky 4 strany), 2-cestné (s vyfukovaním do 2 protiľahlých strán) a 1-cestné ktoré sú akoby obdobou nástenných jednotiek s vyfukovaním iba 1 smerom.

 • MULTISPLTY - Podstropné parapetné alebo podstropné a parapetné klimatizácie
  MULTISPLTY - Podstropné parapetné alebo podstropné a parapetné klimatizácie

  Podstropné parapetné alebo podstropné a parapetné klimatizácie sú určené pre montáž pod strop tam kde nie je napríklad možné použiť kazetové klimatizácie pre absenciu zníženého stropu, alebo parapetné klimatizácie je možné použiť na montáž na stenu ale oproti nástenným jednotkám sa umiestňujú nad podlahou alebo pod oknami - pod parapetom. Niektoré klimatizácie podstropno-parapetné predstavujú konvertibilné alebo flixibilné riešenie s možnosťou inštalácie aj ako podstropné alebo parapetné klimatizácie.

 • MULTISPLTY - Kanálové alebo potrubné klimatizácie - určené pre takzvanú skrytú montáž
  MULTISPLTY - Kanálové alebo potrubné klimatizácie - určené pre takzvanú skrytú montáž

  Kanálové alebo potrubné klimatizácie - určené pre takzvanú skrytú montáž sú samostatnou katégóriou klimatizácií najmä vzhľadom na ich najširšie uplatnenie a široké možnosti inštalácie. Ich výhodou je napríklad možnosť inštalácie v úplne inej miestnosti ako je tá ktorú klimatizuje a ochladený prípadne ohriaty vzduch je privádzaný a odvádzaný potrubným systémom. Takéto riešenie býva zároveň aj najtichším. Ďalšou možnosťou je inštalácia do podhľadu ako u kazetových klimatizácií, ale s nenápadnými mriežkami alebo štrbinovými výustkami nenarúšajú dizajn interiéru.

Menu

Porovnať 0